Железничка инфраструктура Kосова уз асистенцију полиције преузела станице у општинама Звечан и Лепосавић

Kосовска полиција са више џипова специјалних јединица блокирала је јутрос прилаз железничкој станици у Звечану, а нешто касније испред канцеларија које припадају Железницама Србије постављени су косовска застава и табла са натписом „Железничка инфраструктура Kосова“. У готово исто време, припадници „Инфракоса“ заузели су железничку станицу у општини Лепосавић, као и станице у Лешку и Ибарској Слатини.

Око осам часова, у општини Лепосавић, уз асистенцију Kосовске полиције припадници „Инфракоса“ заузели су железничку станицу где су поставили таблу овог предузећа и заставу Kосова.

На двојезичној табли Лепосавић на српском језику је написан као „Лепосавич“.

На лицу места налазио се један радник, који је након доласка службеника узео своје ствари и напустио просторије станице.

За сада нема више информација о даљим активностима нити о евентуалним реакцијама надлежних институција. „Инфракос“ је фирма железнице Kосова