Предшколска установа „Даница Јарамаз“ у Северној Митровици организовала је данас традиционални Пролећни карневал, током којег су малишани заједно са васпитачима прошетали градским улицама, ширећи око себе дух најлепшег годишњег доба.
Деца су, симболично предвођена добошарем и обавештењем о почетку карневала, са својим васпитачима продефиловала улицама града, доносећи веселу атмосферу, праћени музиком, обучени у шарене костиме који су привукли пажњу бројних грађана.
Родитељи су и ове године показали креативност, па су њихови малишани градом прошетали маскирани у бубамаре, шумске виле, баштоване, руже, маслачке и друге симболе пролећа, па је центар Северне Митровице данас био претворен у шарену и разиграну башту.
Директорка ПУ „Даница Јарамаз“ Сузана Алексић рекла је да карневал представља дугогодишњу традицију установе и важан догађај за децу, родитеље и запослене.
„Пролећни карневал организујемо уз подршку Општине Северна Митровица. Данас је прелеп пролећни дан. Видите и сами колико је весело и колико су се родитељи, заједно са васпитачима, потрудили да маске буду оригиналне и јединствене. Деца су пресрећна. Ово је традиционални карневал који наша Предшколска установа организује већ годинама. Имали смо једну кратку паузу, али након ње смо одлучили да, као круну, обележимо крај године оваквим догађајем који је заиста прелеп, како за нашу децу и нашу установу, тако и за наш град“, рекла је Алексић.
Она је нагласила и значај подршке родитеља, васпитача и локалне самоуправе у реализацији ове манифестације.
„Велику захвалност дугујемо, пре свега, родитељима, као и целокупном колективу Предшколске установе, а посебно васпитачима. Велику захвалност дугујемо и градоначелнику, као и директорима из Општине Северна Митровица, који су нам помогли да на шеталишту организујемо све овако како данас изгледа“, рекла је директорка.
Алексић је уједно упутила и позив родитељима за упис нове генерације деце.
„Позвала бих родитеље да донесу документацију за упис нове генерације деце, како предшколаца, тако и осталих васпитних група. Упис траје до краја ове недеље, односно до краја месеца. Уколико родитељи желе да њихова деца буду део наше установе и да учествују у оваквим, али и многим другим активностима које организујемо током године, нека дођу и предају документацију како бисмо се дружили све до њиховог поласка у школу,“ рекла је Алексић.
Након дефилеа, деца су се окупила на градском шеталишту, где су заједно са васпитачима извела две кореографије, а на крају програма симболично су пустили шарене балоне, што је изазвало одушевљење грађана и родитеља.
Васпитачица Мирјана Жарковић навела је да је овогодишњи карневал окупио велики број деце и да су припреме биле успешне и добро организоване.
„Изашли смо са дечицом да улепшамо мало град. Данас је изашло 560 малишана, са васпитачицама и сарадницима установе. Успели су да ово лепо организују и овако лепо уреде и среде. Захваљујем се родитељима који су ове године били креативни и успели да свака маска буде уникатна. Играли смо уз две кореографије, Пролећено коло и Све што расте, хтело би да расте. Надам се је свима било лепо као и нама“, рекла је Жарковић.
Своје утиске поделила је и мајка једне од учесница Тања Симић, која је истакла да је уложено труда у припрему костима, али да је управо у томе лепота свега.
„Костим Јагодице смо припремали око десетак дана. Сами смо га шили, васпитачице су припремиле кореографију, а што се тиче костима, моја ћерка и ја смо га заједно урадиле. Хтеле смо да се потрудимо — није баш најсавршенији, али у томе и јесте лепота“, рекла је ова поносна мама.
Јована Тимотијевић није крила задовољство атмосфером и организацијом карневала.
„Било је прелепо, одушевљени смо бројним костимима. Види се труд родитеља и посвећеност да ово изгледа лепо. Хвала установи што је организовала овакав дан, занимљив за децу. Спремали смо се око пола дана, толико нам је требало за израду и одабир костима. Било је веома лепо и надам се да ће карневала бити и следеће године“, рекла је Тимотијевић.




